Dům | Interiér

Co je to LED osvětlení?

29.1.2017

Také svět svítidel podléhá proměnám. LED se staly doslova módní vlnou, která se převalila přes současné domácnosti. Kde všude mohou najít využití?

Co je to LED?

Zkratka LED pochází z anglického výrazu Light-Emitting Diode čili dioda emitující světlo. Běžně užívaný český název zní elektroluminiscenční dioda. Jde v principu o polovodičovou elektronickou součástku, která vyzařuje úzkospektrální světlo, to znamená jednobarevné. Pouze jedna tudíž nedokáže vyprodukovat bílé světlo a to se tedy musí vytvořit smísením základních barev světelného spektra. Proto byl poměrně složitý vývoj jak bílých, tak i modrých LED a než doznaly praktického užití a nynější slávy, nějakou dobu to trvalo.

Jak s nimi zacházet v interiéru?

V praxi se začaly používat jakožto světelná signalizace. Dnes stále častěji nahrazují klasické žárovky také v domácnostech, už dávno nejsou pouze doménou automobilového průmyslu nebo světa výpočetní techniky. Napomohla tomu i regulace ze strany Evropské unie, nicméně odborníci předpokládají, že tato moderní technologie stejně postupem času ostatní typy vytlačí. Termín LED žárovka je v podstatě nepřesný, LED totiž neobsahuje rozžhavené vlákno, od kterého je tento termín odvozen.

LED technologie najde svoje uplatnění prakticky kdekoli včetně využití průmyslového, můžeme ji použít v exteriéru a díky poměrně široké škále provedení také v jakémkoli interiéru. LED osvětlení do koupelny lze nainstalovat tak, aby splnilo veškeré bezpečnostní požadavky. Jako ideální tzv. náladové osvětlení například do obývacího pokoje se zase hodí LED pásky. Odborná pomoc se správným rozmístěním světel je ale rozhodně vždy na místě.

Nevydávají teplo, takže nejste ovlivněni nikterak ani při výběru materiálů stínidel, použít můžeme i například papír, aniž by to představovalo riziko. Do různé podoby lze tvarovat i samotnou LED, a to jak co se týče tvarů, tak i barev. Mnoha lidem navíc vyhovuje i vlastní barva světla, které vydávají a je pro jejich zrak příjemnější a působí uklidňujícím dojmem, neboť připomíná přirozené denní světlo. Také v tomto případě se navíc není potřeba omezovat pouze na klasickou bílou, můžete si světlo zcela přizpůsobit své náladě.

Co najdete v Interiori?

V první řadě si samozřejmě můžete náš sortiment prohlédnout na e-shopu. Pokud byste nás chtěli poznat osobně, prodejnu máme v Praze 9 a připravili jsme si pro vás rozsáhlou nabídku nejen LED osvětlení, od svítidel stropních přes nástěnná až po designové lampy.

Abyste svému domovu mohli dopřát skutečně dokonalou atmosféru, zařadili jsme do portfolia našich výrobků též bytové doplňky z dílny předních designérů. Například zrcadla jsou nejen nepostradatelnými pomocníky, ale rovněž opravdovými šperky našeho bydlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *