Akvárium
Interiér | Zajímavosti

Domácí mazlíček nebo dekorace? Pořiďte si rybičky!

12.5.2017

Mnoho z nás by doma chtělo nějakého domácího mazlíčka. Bohužel ne vždy je to možné. Například v případě, že bydlíte v bytě a nemáte zahradu nebo čas se o mazlíčka starat. Proto bych vám doporučila jeden tip, díky kterému budete mít nejen mazlíčka, ale také krásný designový doplněk.

Tím myslím to, že byste si mohli pořídit rybičky. Ano, rybičky! Jsou docela nenáročné, alespoň v porovnání se psem nebo třeba kočkou a navíc- pokud si vyberete nějaké hezké akvárko a dobře ho naaranžujete, krásná součást vašeho interiéru je na světě!

Co budeme na akvárium potřebovat? Začínáme!

Akvárium
Hans / Pixabay

Věci potřebné k založení akvárka se liší podle toho, jak chcete, aby vypadal konečný výsledek. Avšak mezi nejdůležitější patří:

Nádrž, neboli akvárko

Ze všeho nejdříve si musíme přichystat místo, kde akvárium umístíme. Měla by to být rovná plocha, která váhu akvária plus vody unese a nepraskne pod ním. Doporučuji dát pod něj polystyrenovou desku, která bude vyrovnávat nerovnosti a tlak akvária na podklad.

Poté, co si akvárko umístíme na vhodné místo, musíme si ho vyčistit od všech nečistot, které jsou přebytečné. Stačí použít teplou vodu. Neporučuje se používat chemické prostředky.

Pozadí

Nastává čas pro náš vkus. Na zadní stěnu akvária je nutné dodat nějaký hezký obrázek s pozadím. Nejlépe s rostlinami. Takové pozadí, nejčastěji tapetu- nalepíme na vnější stranu akvárka.

Dno, aneb práce pro kreativce

Ještě předtím, než se rozhodneme udělat našemu akvárku dno, se musíme ujistit, že akvárko drží tam, kde má. Později s ním díky jeho váze pohneme jen ztěžka.

Na dno dáme asi půl centimetru křemičitého písku, který by měl být bez prachu. Proto ho musíme pořádně proprat v horké vodě.

Na dno bychom neměli dávat moc velké a ostré kameny nebo dekorace, aby nehrozilo prasknutí akvárka nebo poranění ryb. Písek dejte do svahu, na zadní stěnu více na přední méně. Nečistoty budou klouzat dolů.

Napuštění vodou a dekorace

Nyní je vhodné mít několik hodin odstátou vodu. Cca 1/5 dáme do akvárka a přidáme rostlinky a různé dekorace. Například potápěč, truhla, jeskyně. Lze vkládat i do akvárka bez vody, ale to je na vás.

Nyní nastal čas na doplnění zbývající vody. Doporučuji vám nechat cca deset centimetrů od okraje akvárka volno, voda přidáním věcí stoupne.

Zařízení

Další důležitý krok je instalace zařízení, jako je filtrace, teploměr, topení a vpouštění vzduchu.

Odstát

Vodu musíme nechat pár dnů (pokud máme tu možnost) odpočinout, aby vzniklo ideální prostředí pro rybičky. Cca po týdnu můžeme vložit rybičky. Po celou dobu provozu mějte zapnuto světlo i filtraci, jako by tam rybičky již byly.

A poslední věc, kterou musíme udělat..Je vybrat si nějaké hezké a barevné rybičky a nakoupit jim krmivo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *