Interiér

Jak si vybavit svoji domácí kancelář?

14.4.2017

Pokud jste se rozhodli, že pracovat z domu pro vás bude efektivnější a pokud je vaše povolání možné vykonávat z domova, určitě se vám bude hodit domácí pracovna.

Ať už jste redaktorem, copywriterem, webdesignerem nebo si potřebujete dělat záznamy, je pro vás domácí kancelář dobrým řešením. Protože, když budu upřímná, tak psát u jídelního stolu není ono.

Kde si kancelář udělat?

Máme dvě možnosti na to, kde si naši pracovnu udělat. Bohužel ne každý má tu možnost si na práci vyhradit celou místnost. Ale i tak si můžete svůj kout udělat například v obýváku u okna, v ložnici nebo využít nějaký výklenek ve zdi, ty jsou typické pro některé starší domy.

Samozřejmě, vy, kteří máte tu možnost mít celou místnost, tak tu šanci využijte. A nezáleží na tom, že je to malý prostor a že v něm budete v noci sušit prádlo na sušáku. Budete mít tu výhodu, že vás nikdo nebude rušit a budete se moct v klidu zavřít. Pokud i s klientem, tím líp.

Co by měla obsahovat?

Takže.. Místo vaší pracovní svatyně máme vybrané. A proto teď přichází na mysl otázka, co si do naší kanceláře dát. Momentálně budu vycházet z možnosti, že pro sebe máte celou místnost, ale vy, kteří nemáte si odečtěte jen trochu nábytku.

Správná domácí kancelář by tedy měla obsahovat:

  1. Pracovní stůl- tohle je jistá samozřejmost. Vybírejte spíše stoly se zásuvkami a poličkami na okraji, alespoň budete mít kam ukládat různé dokumenty.
  2. Počítač, notebook- tohle sice není nutnost pro všechny, ale pro ty, kteří pracují přes PC je tohle nezbytnost. Stačí i obyčejný notebook, aby ste si mohli vyřizovat korespondenci, atd. Doporučuji, vám, nezapomeňte na tiskárnu.
  3. Židle- vybírejte nějakou pohodlnou a výškově nastavitelnou, aby vaše záda netrpěla. Stejnou službu provede sezení na gymnastickém míči.
  4. Skříňka na domumenty- vše co se udělá se většinou musí nějak potvrzovat. Proto vám přijde vhod skříňka, ve které budou různé složky, šanony, folie a papíry.
  5. Drobné vybavení-mezi drobné vybavení počítám: sešívačku, děrovačku, kancelářské sponky, lepící papírky, izolepa, nůžky, tužky, propisky, lepidlo, papíry, folie, předtištěné formuláře, náplň do tiskárny, aj.
  6. Doplňky- kancelář musí nějak vypadat, a proto se můžeme poprat i se vzhledem, viz. ↓

Jak by měla kancelář vypadat?

Každý má svůj styl, který nás charakterizuje. Zatímco někomu se líbí retro a tudíž bude jeho kancelář puntíkatá, někdo má rád eleganci, kde bude vše na svém místě. Zkuste projít i bazary, i tam lze najít různé poklady, které dodají vaší pracovně charakter.

Přináším vám i několik fotek pro inspiraci, jak si takovou kancelář nebo pracovní koutek zařídit a jaké doplňky se hodí

domácí kancelář
Unsplash / Pixabay
domácí kancelář
Pexels / Pixabay
domácí kancelář
Unsplash / Pixabay
domácí kancelář
kaboompics / Pixabay
domácí kancelář
StockSnap / Pixabay
domácí kancelář
ErikaWittlieb / Pixabay
domácí kancelář
fancycrave1 / Pixabay
domácí kancelář
fancycrave1 / Pixabay
domácí kancelář
SplitShire / Pixabay
domácí kancelář
EmmaDurrant / Pixabay
domácí kancelář
ErikaWittlieb / Pixabay

Na co nezapomeňte!

  • Budete zde pracovat vy
  • Zařizujte dle svého gusta
  • Pokud budete zvát klienty, pořiďtě si i stolek s křesílky
  • Nábytek vybírejte pečlivě, důležitá není jen kvalita, ale i to, co se vám musí vlézt i do malého prostoru

Milí čtenáři, doufám, že jsem alespoň někomu pomohla při hledání, jak si vybavit svůj kout. Těším se na vás, při dalším článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *