Dům

Jak zajistit teplo domova

27.1.2017

Ačkoli je nyní léto v plném proudu, podzim a zima se nezadržitelně blíží. S tím je spojená větší či menší údržba domu a příprava na chladné období. V letních měsících se vlhkost neobjevuje tak často jako zimních a podzimních časech, nicméně i tak se do zdiva může při nepřízni počasí a specifických povětrnostních podmínek dostat vlhkost.

Kvalitní a dobře provedený návrh domu s tím počítá, takže součásti stěn je i hydroizolační vrstva, která průniku vlhkosti zabraňuje. Díky této vrstvě se do zdiva nedostává vlhkost a není třeba se obávat plísní a vlhkých skvrn uvnitř místnosti. Dalším prvkem sloužící jako prevence proti průniku vlhkosti je sanační omítka. Ta má vodoodpudivé vlastnosti, a tak díky svému složení a provedení opět nedovolí vlhkosti, aby se usadila ve zdivu a páchala zde škody.

Jak zjistit v jakém stavu je vaše nemovitost?

Ačkoli zdivo nejeví žádné známky narušení, nelze vyloučit, že není zcela v pořádku a není v něm usazena žádná vlhkost. Pro klid duše či v případně jistých pochybností existuje možnost množství vlhkosti ve zdivu změřit. K tomu se využívají vysoce specializované a nákladné přístroje, které na základě určitých fyzikálních principů dokáží přítomnost vody ve zdivu zjistit. Výsledek je pak informace, zdali je vše v pořádku nebo je třeba situaci řešit.

Ve zdivu je vlhkost

Pokud je výsledkem měření nebo viditelnými známkami poškození prokázáno, že je ve zdivu voda a negativně na něj působí, je třeba větších či menších zásahů, které zdivo udělají proti vodě odolné – sanace zdiva. Sanační práce spočívají obecně v tom, že se do zdiva vpraví dodatečná izolační hmota. Pomocí ní se zamezí dalšímu průniku vlhkosti a váš domov se zase stane útulným místem. Důležité však je, aby tyto sanační práce byly prováděny odborně a s maximální pečlivostí. Profesionální firma s letitými zkušeností je ideálním kandidátem na realizaci, neboť ví, jakou metodu zvolit (injektáž zdiva, podřezání zdiva, svislá hydroizolace,…), a dokáže zabezpečit jistý výsledek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *